AnneBebekKulubu.com yazarı Hüsnü Kutluay, anne baba olmayı ve

“Babasız Bırakılan Çocuklar Çocuksuz Babalar Derneği”ni yazdı.

Paylaşan: Hüsnü Kutluay 16 Mayıs  2018

Tadını çıkartın. Hissedin. Meydana getirdiğiniz eserinizin, mucizenizin büyüdüğüne geliştiğine tanık olun. O geleceğini inşa ederken kol kanat germenin, rol model olmanın, önderlik yapmanın haklı gururunu yaşayın.

Unutmayın hangi makama gelirseniz gelin, hangi şirketin başına geçerseniz geçin hepsi gelip geçicidir. Hiçbir şeye değişilmeyecek en büyük zenginliğiniz aileniz, en önemli etiketiniz ise anne baba olmaktır.

Kulağınıza küpe olsun

Evliliklerde işler her zaman yolunda gitmeyebiliyor. Boşanma çok sevimsiz olsa da hayatın bir gerçeğidir. İşler bu noktaya umarım gelmez ama gelirse de unutmayın çocuğunuzun babasından yada annesinden boşanabilirsiniz ama çocuğunuza karşı olan sorumluluklarınızdan ve görevlerinizden istifa edemezsiniz. Hem annenin hem de babanın çocuklarıyla aralarında kan bağından doğan aile hayatı vardır ve hayat boyu devam eder. Her ne sebeple boşanırsanız boşanın çocuğunuzu eski eşinize doğrultulmuş bir silah gibi kullanmamalısınız. Kullanırsanız bu çocuk istismarıdır ve insanlık suçudur.

Medeniyeti ve insanlığı öğrettiğiniz dünyadan medeniyet öğrenecek hale mi geldik?

Ne ara bu duruma geldik inanın bilmiyorum ama bence durumun özeti bu ve ben bu durumdan hicap duyuyorum. 2012 yılında fiilen 2014 te hukuken boşanmış ve 6 yıldır yürüyerek 10 dakikalık mesafede yaşayan evladını icra marifetiyle görebilen, türlü iftiralara maruz kalmış bir baba olarak söylüyorum bunu.

Boşanma sonrası süreçte yalnız olmadığımızı görüp bu süreçte çocukların sessiz çığlığını duyurabilmek onların haklarını savunmak için Babasız Bırakılan Çocuklar Çocuksuz Babalar Derneği’ni kurduk. İsminin maskülen olduğuna bakmayın derneğimiz içerisinde mağduriyet yaşayan annelerimiz ve haklı davaya destek olan kadınlarımız da var.

Avukat tutacak durumu olmayan ve çocuklarını göremeyen annelere de verdiğimiz destekle çocuklarına kavuşmalarını sağlıyoruz. Bizim için asıl olan çocuklarımızın bu ülkenin geleceğinin üstün yararıdır.

Ülkemizde hayvanları koruma kanunu nedeniyle evcil hayvanların haczedilemediğini, İhtiyaca binaen bulunan ev eşyalarının haczedilmediğini ancak ebeveynlerin kendi öz evlatlarını haczetmek zorunda kaldığını biliyor musunuz?

Devamı gelecek yazımda…

 

kaynak : https://annebebekkulubu.com/aile/anne-baba-olmak/

 

Tags: , ,