Berberden Örnek Davranış

Niğdeli esnaf Kuaför Umut Özdemir çocuklarını haciz yolu ile gören babalara ulaşarak çocuklarını ücretsiz tıraş etmek için kampanya başlattı.

Çocuksuz Bırakılan Babalar ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı A. Selman Işık’a görüşen kuaför, çocuklarını ayda 2 defa görmek için haciz eden babalara destek için kampanya başlattı. Açıklamada bulunan esnaf Özdemir; “Sosyal medya ve gazetelerden takip ettiğim bu derneğe destek vererek bir kampanya başlattım. Çocuklarını haciz ederek kişisel ilişki sağlamaya çalışan bu vatandaşları öğrendiğimde çok üzüldüm. Bende 3 çocuk babasıyım kendi evladımı akşama kadar görmediğim halde sabırsızlıkla eve gidip hasret gideriyorum. Ne yazık ki bu olay beni derinden etkiledi. Ayda 2 defa kendi çocuğuna nasıl bir babalık yapabilir insan aklım almıyor. Bu nedenle bende böyle bir kampanya yapmak için dernek başkanı A. Selman Işık’a ulaştım ve bu başlattığım kampanyayı kabul eden başta dernek başkanına ve dernek üyelerine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Konu ile açıklama yapan Dernek Başkanı A. Selman Işık; “Esnaf kardeşimizin bu faaliyeti bizleri mutlu etmiştir. Bizlere ulaşarak destek için kampanya başlatmak istediğini bildirmesi üzerine kayıtsız kalmadık. Çocuksuz Bırakılan Babalar ve Çocuk Hakları Derneği olarak çocuklarımıza kampanya yaparak dernek üyelerimiz babalara destek olan esnafımızı taktir ediyorum.” Açıklamasında bulundu.

Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştığını aktaran Dernek Başkanı A. Selman Işık; “ Her platformda bahsettiğim, çocuklarımızla kişisel ilişki kurma çabalarımızı insanlar hayretler içinde karşılamalarına tanıklık ediyoruz. İcra yolu ile evde aynı eşyadan 2 tane varsa haciz edilirken, bizler utanç içinde çocuklarımızı haciz ediyoruz. Yoğun çabalarımızla gündeme getirdiğimiz ortak velayet konusunun bir an önce yasalaşıp çocuklara olan bu işkencenin bir an önce bitmesini temenni ediyorum.” Dedi.

(Haber: Derya Demircan)

kaynak : http://nigdemiz.com/berberden-ornek-davranis/

 

Tags: , , ,