Gündoğdu Meydanı’nda buluşan projenin gönüllüleri, yaptıkları iyilikleri sosyal medyada paylaştı

 

 

İZMİR (AA) – “İzmir’de iyilik var” projesi kapsamında, gönüllüler örnek davranış oluşturma adına yaptıkları iyilikleri aynı anda sosyal medyada paylaştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Üniversitesi ve sivil toplum kuruluşlarınca 1 ay önce hayata geçirilen “İzmir’de iyilik var” projesi kapsamında gönüllüler, Gündoğdu Meydanı’nda bir araya geldi.

 

 

Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Programı Koordinatörü Kevser Çimenli

Projeyle ilgili bilgi veren Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Programı Koordinatörü Kevser Çimenli, geçen yıl “Kampüste İyilik Var” sloganıyla başlattıkları projeyi bu yıl belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle kent geneline yaydıklarını anlattı.

İyilik yapmanın farkındalığına dikkat çekmeyi amaçlayan projenin hızla yayıldığına dikkat çeken Çimenli, şöyle konuştu:

“Gönüllülerimiz iyiliğin bize iyi geleceği farkındalığını arttırmak için bugün sokakta rastgele iyilik yaptılar ve onları biraz önce hep beraber sosyal medyada #izmirdeyilikvar etiketiyle paylaştık. Hepimizin birbirimize çok ihtiyacı var, biz buradan bir hareket başlattık, hem Türkiye’ye hem dünyaya yaymak istiyoruz.”

Etkinliğe katılan üniversite öğrencisi Merve Kumsar, proje kapsamında ne iyilik yapacağını düşünmenin dahi mutluluk verici olduğunu belirterek bu süreçte hayvanlara yiyecek verme, arkadaşlarına destek olma gibi bir çok canlıya yardımcı olduğunu aktardı.

Son olarak bugün etkinliğin yapıldığı alana gelirken yaşlı bir kişinin yolun karşısına geçmesine yardım ettiğini ifade eden Kumsar, bu duyarlılığının devam edeceğini kaydetti.

Seçkin Özdemir ise etkinliğe 1 yıldır destek olduğunu belirterek, normal şartlarda aklına gelmeyecek iyilikler yaptığını, üst komşusunun taşınmasına yardımcı olduğunu kaydetti.

Etkinlik sonunda katılımcılar, renkli şemsiyeleriyle kalp oluşturdu.

 

kaynak : http://www.milliyet.com.tr/izmir-de-iyilik-var-projesi-izmir-yerelhaber-1687119/