İstanbul’da yaşayan Sinan Kılıç, 4 yıl sonra çocuklarını ilk kez gördü ancak boşanmak üzere olduğu eşi tarafından iftiraya uğradığını öne sürdü. İddiaya göre baba Kılıç, icra yoluyla ilk kez görüştüğü 5 ve 7 yaşlarındaki iki oğlunu da darp etmiş ardından da çocukları sokakta terk etmiş. Olanlar karşısında şoke olduğu söyleyen Baba Kılıç, “Aynı gün anne pedagogla görüştüğünde çocuklarda bir şey olmadığını söylüyor. Ama 4 saat sonra polis imzası bile olmayan darp raporu alıyor ki sırf çocuklarımla beni görüştürmemek için” dedi.

İstanbul’da bir beyaz eşya firmasında servis elemanı olarak çalışan Sinan Kılıç ve i eşi D. Kılıç üç yıllık evliliklerini şiddetli geçimsizlik ve aile baskısı nedeniyle sonlandırmaya karar verdi. Açılan boyanma davası devam ederken çiftin çocukları M.A. Kılıç (4) ve M.Y. Kılıç(7) geçici velayetle anneye verildi. Aradan geçen süreç içinde çocuklarını hiç göremediğini söyleyen baba Kılıç’ın yıllar sonra icra yoluyla çocuklarını görme sevinci deyim yerindeyse kursağında kaldı. 4 Mart Cumartesi günü çocuklarıyla yıllar sonra ilk kez bir araya gelen baba Sinan Kılıç, iki oğluyla da lunaparka gitti ve onlarla çocuklar gibi eğlendi ardından 5 Mart Pazar günü çocuklarını araçla anne D. Kılıç’ın ikamet ettiği evin kapısına kadar götürüp teslim etti.

“4 saat sonra polis imzası olmayan rapor alınıyor”
Ancak bir sonraki görüşte çocuklarını göremeyen Baba Sinan Kılıç, gerçeği öğrendiğinde şoke olduğunu söyledi. Çaresiz baba, “ Çocuklarımla bir araya gelmek isteyince eşim çocuklarımı doktora götürmüş ve benim çocuklarımı darp ettiğimi iddia etmiş ve bunu da ama raporda da ne polis imzası ne de savcılığa başvuru var. Raporlarınn birinde ufak oğlumun sağ göz altında morluk ve diğerinde de sırtında morluk ve şişkinlik var. Ben çocuklarımı saat 17.00 itibari ile teslim ettim. Anne 20:54’te hastaneye giderek darp raporu alıyor. Pedagogu da arayarak eşim çocuklarımı darp etti diyor. Pedagog da çocuklarda ne olduğunu soruyor, anne de “Yüzünde ve görünür yerlerinde bir şey yok” diyor. Ancak mahkemeye sunulan raporda tam tersi yazıyor. Bu nasıl bir çelişkidir?”

“Anne neden şikayet etmedi?
Eşi D. Kılıç’ın iddiaya göre darp olayını polise ya da savcılığa giderek şikayette bulunmadığını hatırlatan Baba Kılıç, saatler sonra bir devlet hastanesinde pratisyen hekim tarafından verilen rapora tepki gösterdi. Bizzat kendisinin İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na giderek iftiraya uğradığını bildiren Baba Kılıç, “Mahkeme verdiği kararla çocuklarımı pedagog gözleminde görmeme karar verdi. Bu karar doğru bir karar değil. Darp raporu bana yönelik alındığı için ben savcılığa giderek itiraz ettim. Ben onların kokusuna hasretim. Bir baba olarak çocuklarımı fotoğraflarından görüyorum” diye konuştu
Baba Sinan Kılıç’ın avukatı Hasan Kocabey de müvekkilinin olduğu gibi yüzlerce aynı mağduriyeti yaşayan aileler olduğuna dikkat çekti. Avukat Kocabey , “ İşin hukuki sürecinden ziyade vicdani boyutu var. Yıllar sonra çocuklarınızı icra yoluyla görüyorsunuz ama anne de gidip çocuklarını göstermemek için darp raporu alıyor. Eğer ki gerçekten çocuklarınızın darp edildiğini görüyorsanız sizin gidip savcılığa şikayetçi olmanız gerekirdi. Biz isterdik ki 18 maddelik yeni anayasa değişikliğinden bu tarz yani aile ile ilgili değişikliklerin de yer almasını isterdik. Umarız bu anayasa paketi değişikliğinden sonra ortak velayet talebi yer alır” diye konuştu.

kaynak : http://www.milliyet.com.tr/yillar-sonra-cocuklarini-gordu-iftiraya-istanbul-yerelhaber-1965587/

 

Tags: , , ,