Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Program Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “İzmir’de İyilik Var” Projesine katılan

Babasız Bırakılan Çocuklar Çocuksuz Babalar Derneği üyeleri proje kapsamında bir de kampanya gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdiği “Oyun Her Çocuğun Hakkıdır” kampanyası ile yeni ve iyi durumda oyuncak toplayan dernek,  Dünya Çocuk Hakları gününde kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşıp onlara oyuncak ve kitap hediye etti.

Aile mahkemelerinde verilen haksız hukuksuz kararlar ile kendi evlatlarına hasret kalan dernek üyeleri Konak meydanında çocuklara balon dağıttı.

Kendi Çocuklarımıza olan özlemimizi ve hasretimizi üyelerimizle birlikte başka çocuklara hediyeler verip onların mutluluğu ile mutlu olmaya çalışıyoruz diyen dernek başkanı İbrahim AKSOY “Çocuklar Bizim Her şeyimiz, geleceğimiz. Onları Görmezden Gelemeyiz.” dedi.

Kampanyamıza destek vererek çocuklarımızın yüzünü güldüren üyelerimize, gönüllülerimize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz diyen Başkan yardımcısı Hüsnü KUTLUAY derneğimizin var oluş sebebi geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. Henüz 8 aylık bir dernek olmamıza karşın çocuklarımızın yüzlerini güldürecek birçok etkinlik ve sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Her geçen gün daha da güçleniyoruz, hedefimiz çocuk hakları ihlallerini durdurup tüm çocukların yüzlerinin gülmesini sağlamaktır dedi.

İzmir’de İyilik Var Projesi kapsamında Ege Üniversitesi Tülay AKTAŞ Onkoloji ve Kemik İliği Transplantasyonu Hastahanesini de ziyaret edip bilgi alan dernek üyeleri, Yaşar Üniversitesi öğrencilerinden oluşan gönüllüleriyle birlikte yaptığı ziyarette, dernek üyesi Hakan ÇOBAN’ın sağladığı bir tekerlekli sandalye ile birlikte yatarak ve ayakta tedavi gören çocuklara oyuncak, Çiçek Yayıncılığın gönderdiği hikaye ve boyama kitapları hediye edildi.